Sık Sorulan Sorular


Mezunlarla İletişim Ofisi'nin sunduğu hizmetlerden faydalanabilmek için herhangi bir aidat ödeme yükümlülüğüm var mıdır? MBS'ye üye olabilmek için herhangi bir ücret ödemem gerekli midir?

İTÜ Rektörlüğü bünyesinde kurulan Ofisimiz Dernek özelliğine sahip bir kuruluş olmadığından, hizmetlerimizden faydalanabilmek için herhangi bir aidat ödeme yükümlülüğünüz de yoktur. Ayrıca; ofisimizin yönetiminde olan Mezun Bilgi Sistemi, mezunlarımız ile üniversitemiz arasındaki bağı koparmamak için ve iletişimi korumaya yönelik oluşturulmuş bir interaktif iletişim aracıdır ve katılım tamamen ücretsizdir.


Mezun Bilgi Sistemindeki Bilgilerimi güncellemede sıkıntı yaşıyorum!

Aktif olan MBS hesabınızdaki güncellemeler için tüm aşamaları gerçekleştirdiğiniz halde sistem yine aşağıdaki gibi hatalar veriyorsa 0212 2853080'den ofisimize ulaşabilir ya da mezun@itu.edu.tr adresinden ilgili sorununuzu tarafımıza iletebilirsiniz.


İsim/ Soyisim/ TC kimlik No/ e-posta Adresi/Akademik Bilgiler kısımlarını güncelleme aşamasında değişiklik yapamıyorum?

Sistem güvenlik kontrolleri nedeniyle ve mükerrer kayıtlara engel olmak için bu kısımları kullanıcı güncellemelerine kapatmıştır. Yalnızca sistem yöneticisi tarafından değişiklik ve düzeltme yapabilmektedir. Ofisimize mail yolu ile düzeltmek istediğiniz bilgilerinizi gönderebilirsiniz.


Sisteme üyelik aşamasında TC kimlik numaram doğru olduğu halde hata uyarısı alıyorum ne yapmalıyım?

Sistem güvenlik kontrolleri kapsamında mükerrer kayıtlara engel olabilmek ve kişi doğrulaması yapabilmek için bu uyarıyı verir. Sistemde aktif olan bir üyeliğiniz olabilir veya aynı TC kimlik no ile başka bir kayıt yapılmış olabilir.


Dönem arkadaşlarımı bulmak ve iletişim bilgilerine ulaşmak istiyorum?

Gizlilik protokolleri gereği mezunların bilgilerini aktaramıyoruz. MBS'de kaydı olan mezunlar sistem içerisinde "mezun arama motoru" üzerinden kayıtlı mezunların, gizlilik seçenekleri çerçevesinde bilgilerine ulaşılabilir.


Mezun kartımı nasıl alabilirim, nereye başvurmalıyım?

Mezun Kartları, Mezun Bilgi Sistemi'ne üye olanlara İTÜ Elektronik Kart İşlem Merkezi tarafından verilmektedir. İnternet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru İçin:
Kart İşlem Merkezi İrtibat: 0212 2856613
www.kim.itu.edu.tr


x yılı mezuniyet günlerine katılabilmek için ne yapmalıyım, bilgilerimi nasıl ulaştırabilirim?

40.50.60. yıl mezuniyet günlerine katılabilmek için bilgilerinizi Dış İlişkiler Enformasyon Müdürlüğü ile irtibata geçerek ulaştırabilirsiniz.

Dış İlişkiler Enformasyon Müdürlüğü irtibat: 0212 2853975
www.disiliskiler.itu.edu.tr

20.ve 30. yıl mezuniyet günleri için mezun olduğunuz fakültenin sekreterlikleri ile irtibata geçip bilgilerinizi ulaştırabilirsiniz.


Mezunlar Meydanı projesine katılmak için petek taşımı nasıl alabilirim?

İTÜ Mezunları Derneği'nin yürüttüğü bu proje kapsamında internet üzerinden alım gerçekleştirilebilir veya Derneğimizle irtibata geçebilirsiniz.
İTÜ Mezunları Derneği İrtibat: 0212 328 34 54
Web adresi: http://itumd.org.tr/


İş ilanlarını takip etmek veya ilan verebilmek için ne yapmalıyım?

Üniversitemiz bünyesinde hizmet veren İş ve İnsan Kaynakları Merkezi yardımı ile ilan verebilir, mevcut ilanları merkezin web adresinden inceleyebilirsiniz http://www.iikm.itu.edu.tr
Ayrıca İTÜ Mezunları Derneği aracılığıyla da ilan verebilirsiniz. http://itumd.org.tr/

Diplomamı nereden alabilirim?

Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na bizzat başvurarak alabilirsiniz. http://www.sis.itu.edu.tr

   

İTÜ Mezunlarla İlişkiler Ofisi
İTÜ Ayazağa Kampüsü, Rektörlük Binası, 3.Kat, 34469 Maslak-İstanbul
mezun@itu.edu.tr
Telefon ve Faks: (212) 285 30 80