İTÜ Mezunlarla İletişim Ofisi

İTÜ ile mezunları arasındaki bağları kuvvetlendirmek, mezunların birbirleri arasında iletişim ağını oluşturmak ve bu ağı geliştirmek için 2007 yılında İTÜ bünyesinde, Mezunlarla İletişim Ofisi adı altında kurulmuştur. Bu iletişimi sağlarken düzenlenen etkinlik ve projelerden mezunları haberdar etmek de gaye olarak benimsemiştir.

2007 yılından itibaren hizmet veren Mezun Bilgi Sistemi ile günümüz teknolojilerine uyum sağlanarak internet üzerinden de hizmet verilmektedir. Bu sistemin en verimli yanlarından birisi; mezunlarımıza interaktif olarak, bilgilerini güncelleme fırsatını da vererek mezunların birbirleriyle iletişim sağlarken her zaman en güncel ve geçerli iletişim araçlarını kullanmalarına imkân sağlamasıdır. Mezun Bilgi Sistemi, mezunlar ile İTÜ arasındaki iletişimi kolaylaştırmanın yanı sıra mezunların da birbiriyle iletişim kurmasına olanak vermekte ve günümüzde herkesin interneti kullanması dolayısıyla bunu oldukça kolaylaştırmaktadır.

Şu anda bu sisteme kayıtlı 40 binden fazla, aktif mezun bulunmaktadır. Yaşayan yüz binden fazla mezun olduğu göz önüne alındığında; mevcut üye sayısını arttırmak ve kayıtlı mezunların bilgilerini güncel tutmak birincil hedeftir. Hatırlanmalıdır ki, İTÜ'nün en güçlü yanlarından biri de mensuplarından, birbirinden kopmayan bir aile yaratıyor olmasıdır.

 İTÜ Mezunları bu sistemi ziyaret ederek kolaylıkla kayıt olabilirler veya sisteme giriş yaparak bilgilerini güncelleyebilirler.Tüm bu imkanların yanında; İTÜ'nün öğrencilerine, mezuniyetten sonra da verdiği değerin bir göstergesi olarak;  mezunların otopark, yemekhane, spor merkezi ve sosyal tesislerimizden indirim alabilmeleri, kütüphane hizmetlerinden yararlanabilmeleri için Üniversitemiz Elektronik Kart İşlem Merkezi tarafından İTÜ Mezun Kartı verilmekte olunup 2016 yılı itibariyle 10611 mezunumuza kartları ulaştırılmıştır. Detaylı bilgiye www.kim.itu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.


İTÜ Mezunlarla İlişkiler Ofisi
İTÜ Ayazağa Kampüsü, Rektörlük Binası, 3.Kat, 34469 Maslak-İstanbul
mezun@itu.edu.tr
Telefon ve Faks: (212) 285 30 80